Blog
З погляду класичного погляду, фуд-фотографію ми відносимо до натюрморту. Фуд-фотографія – це і вміння сфотографувати смак, запах і красу страви.
СТИЛІ ТА НАПРЯМКИ ФУД ФОТОГРАФІЇ
- Рустикальний або рустик – грубий, дерев’яний, переважання натуральних матеріалів, нехитрих ліній. У всьому присутня навмисна простота і навіть брутальність. Свого роду це сільський стиль. Висвітлення у цьому стилі, переважно природне чи імітоване під природний, найчастіше це одне велике джерело з відбивачем з іншого боку. Кольори у цьому стилі переважно природні.
Які страви підійдуть під такий стиль – насамперед ситні, домашні: запечені овочі, птах, м’ясо, звичайна випічка (пироги, булочки), варення.
- Стиль 90-х – це вінтажний стиль зйомки, який добре застосовується до класичних «українських» страв. По кольоропередачі схожий на стиль рустик, але має яскраві акценти (тарілки з характерними горошками або яскраво червоні бляшанки).
Посуд – порцеляновий сервіз, грановані склянки, кришталеві вазочки, аксесуари, традиційні на той час. Їжа – класичні закуски 90-х, гарячі страви тощо.
- Сучасний стиль. Це великі плани страв, велика кількість світла, лаконічний посуд, ахроматичні фони (білий, сірий). Реквізит відіграє другорядну роль, основна увага зосереджена на блюді, кольори переважно нейтральні у реквізиту та яскраві насичені у блюда. Посуд також однотонний лаконічний, без ознак історії та використання. Їжа може бути абсолютно будь-якою, головне, щоб вона була максимально апетитною.
Етапи побудова композиції у кадрі:
- вибір орієнтації та формату кадру;
- уточнення меж кадра;
- вибір точки та ракурсу;
- глибина різкості;
- вибір розташування об’єкта;
- розташування другорядних елементів у кадрі;
- аналіз та внесення коректив.
Розмір – більші предмети сприймаються як важчі.
Об’єкти в нижній половині кадру важать зорово більше ніж у верхній.





