Blog
Цей вид зйомки не зовсім звичайний, потрібно дотримуватися правил не тільки композиційних, а й внутрішніх церковних. Важливо не заважати священнику здійснювати таїнство. Ви не повинні бути помітними, а пересування на різні точки зйомки є частими.
Зовнішній вигляд має відповідати нагоді.
Перед таїнством дуже важливо підійти до священика, який його проводитиме, і попросити благословення на зйомку. Якщо ви не знаєте, де можна перебувати під час зйомки, спитайте.
Не можна ставати перед священиком та іконами, не варто часто ходити туди-сюди.
На моєму рахунку більше сотні зйомок у різних церквах. Світло у храмах відрізняється, часом доводиться знімати у приміщеннях без вікон, де не обійтися без спалаху.
Найчастіше підходити знімати помазання потрібно з лівого боку, щоб батько не загороджував малюка рукою.
Найважливіше це занурення. Перед хрещенням можна спитати батюшку, з якого боку буде личко, щоб знати, де краще ставати. Якщо я фотографую зі спалахом, то під час занурення я його вимикаю, оскільки він завадить мені зробити багато кадрів (потрібно отримати близько 10 фото за ці 5-7 секунд). Звичайно, я завжди звертаю увагу на світло. Часто з вікон падає гарне світло променями, що створює тіні.
Фото хрестильної сорочки та ніжок не залишить байдужої жодну маму!
Після таїнства обов’язково зробіть встановлені кадри мама-малюк, мама-тато-малюк, хрещені, бабусі. Як тільки пан отець привітає всіх, попросіть у нього дозволу зробити спільний знімок з ним на згадку батькам. Якщо хрестильня невелика і не відрізняється особливим оздобленням, попросіть зайти до головної зали, щоб зробити кілька кадрів із батьками малюка. Ще жодного разу священики мені не відмовляли в цьому.
Найголовніше, не бійтеся зробити щось не так. Підходьте з усім серцем до цього виду зйомки, будьте відкритими до знань внутрішнього устрою церков, не бійтеся священнослужителів. Вони такі самі люди, як і ми з вами.


